Dizajn Trendy Profesional, Tekstil i Lehtë, me Tekstil i Lehtë, Tepu, Pjesëza të Mbushura nga Epp, Të Lehta për Përpunim, Drithëra Qeske Ajrore Jo toksike

Përshkrim i shkurtër:

Polipropileni i zgjeruar
EPP është një iniciativë për Polipropilenin e Zgjeruar, duke iu referuar rruazave të shkumës të formës sferike, të cilat zgjeruan Polipropilen (PP) fizikisht (dmth. Jo-ndërlidhje) pa përdorur një agjent kimik të zgjerimit. EPP ka karakteristikat e mëposhtme:
1. Përbëhet nga PP i pastër
2. Dendësia e rruazave varion nga 20g / l në 60g / l në varësi të zmadhimit në zgjerim 3. Ngjyrat themelore janë e zeza, gri dhe e bardha.
ngjyra të tjera janë gjithashtu në dispozicion.
KU MUND T BE PEDRDORET EPP?
EPP është pak më rezistente dhe e fortë se EPS dhe ka një thithje të lartë të energjisë. Polipropileni i zgjeruar (EPP) është jashtëzakonisht i përshtatshëm për produktet dhe pjesët e derdhura që duhet të përballojnë shumë. Prandaj EPP është veçanërisht e popullarizuar si jastëk përplasjeje, parakolp ose mbështetëse në kokë në automjetet motorike. Rrit sigurinë dhe mbrojtjen e banorëve të automjeteve në rast emergjence. Një tjetër tipar i veçantë i EPP dhe shkumave të tjera të grimcave është pesha e tyre e ulët në krahasim me materialet e tjera. Ndihmon për të zvogëluar peshën e automjetit, e cila çon në konsum më të ulët të karburantit dhe mirëdashësi më të madhe mjedisore. EPP është gjithashtu një shkumë grimcash plotësisht e riciklueshme. Por EPP nuk është vetëm një material i vlefshëm dhe praktik për industrinë e automobilave. EPP mund të përdoret në pothuajse të gjitha industritë ku potenciali i lehtë, izolimi dhe rezistenca janë aspekte të rëndësishme.


 • Çmimi FOB: 0,5 - 9,999 dollarë amerikanë / Copë
 • Minimumi i sasisë së porosisë: 100 Copë / Copë
 • Aftësia e furnizimit: 10000 Copë / Copë në Muaj
 • Detaje të Produktit

  FAQ

  Etiketat e produkteve • E mëparshme:
 • Tjetra:

 • Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na e dërgoni